سه راه پیروز شدن در مشتریان جدید سئو
مرداد ۳۱, ۱۳۹۵
چطور سئو را در انتخاب درست توضیحات متا رعایت کنیم؟
مرداد ۳۱, ۱۳۹۵

آنالیز لینک محبوب در سئو MozRank چیست؟

mozrank-calculate-300x216

MozRank نشان دهنده نمره محبوبیت لینک است. این سیستم اهمیت هر لینک را در هر صفحه نشان می دهد. صفحات و نمرات کسب شده در MozRank توسط تعدادی صفحات باکیفیت از دیگرسایت که به آن ها اراجع داده شده و پیوند خورده رتبه بندی می شود و به همین ترتیب کیفیت لینک های ورودی در MozRank بالا می رود.به این ترتیب شما می توانید یکی پارامتر دیگر در سئویعنی محبوبیت یک لینک را نیز بررسی کنید این بررسی می تواند به شما کمک کند تا دسته بندی بهتری نیستب به لینک های خودتان داشته باشید.MozRank نیز مانند ابزار های دیگر این شرکت بین ۰ تا ۱۰ به صورت لوگاریتیم نمره بندی و رتبه بندی می شود که شما می توانید بین ۰ تا ۳ و ۵ تا ۹ بروید البته اگر در توابع لینک های با اهمیت سیر کنید. نمره معمولی که مردم فکر می کنند به هر سایتی داده می شود نمره ۳ می باشد.

چگونه می توان در MozRank بهبود داشت؟

MozRank را می توان در صفحه وب با گرفتن تعداد زیادی از لینک ها از صفحات نیمه محبوب یا چند لینک از صفحات بسیار محبوب بهبود یافته و رتبه وب سایت شما را بالا ببرد.

از کجا میتوان MozRank را پیدا کرد؟

اکسپلورر ( سیستم و سایت زیر مجموعه  moz.com می باشد ) را باز کنید بکلینک های هر سایت، صفحات بالا و معیارهای دیگر با استفاده از شاخص وب Mozscape مقایسه کنید. از این سیستم برای پیدا کردن فرصت های بهتر در هر لینک، انکر لینک و پژوهش در هر لینک، کشف محتوای محبوب، انجام پژوهش رقابتی، و بیشتر استفاده کنید. توچه داشته باشید ابزار های موز رنک در mozBar نیز موجود می باشد که شما می توانید این اسم را در بین افزونه های مروگر مخصوص به خود مخصوصا فایرفاکس و همینطو گوگل کروم پیدا کنید و نصب کنید این افزونه و اپ رایگان می باشد . البته توجه داشته باشید فقط رتبه را نشان می دهد و برای اینکه ترافیک کامل لینک ها و همینطور محبوبیت همه لینک ها در وب سایت خود را ببنید باید جزو مشترکین وب سایت  moz.com باشید.

تعریف فنی MozRank ( مخفف این سیستم می شود mR )

MozRank اشاره کلی Moz به لینک ها است، لگاریتمی اندازه گیری ۱۰ نقطه از اقتدار لینک جهانی (محبوبیت) می باشد. توجه داشته باشید این لینک ها برای این که اقتدار بیشتر و قردت بیشتری برای شما فراهم کنند باید دارای ترافیک بیشتری باشند و از وب سایت هایی که همگام با کلمه کلیدی که دارد به وب سایت شما لینک می شود لینک داده شود به شما  !! دقیقا مثل الگورتیم های گوگل ساخته شده است و یک تعریف کلی از چندین پارامتر مهم برای یک سیستم می باشد که در بالای همین مقاله نیز یک تصویر از این ابزار گزاشته شده است.
شهود و کد های پشت پرده مربوط به  MozRank است به اهرم طبیعت دموکراتیک از وب معروف است ( چه تعریف زیبا و سختی ). این رتبه برای هر صفحه هست و هر صفحه نیز می تواند یک رتبه برای صفحه دیگر باشد. توجه داشته باشید هر یک لینک یک رتبه هست و تعداد زیاد یک لینک در یک صفحه نمی تواند به یک صفحه یگانه باعث یک رتبه یا یک ( رای ) شود و همینطور وب سایتی که دارای ۱۰ هزار تا بک لینک هست هم نمی تواند به سادگی رتبه بندی وب سایت های دیگر را پایمال کند به همین ترتیب این الگورتیم دارای بهینه سازی مناسبی برای رتبه بندی برای هر صفحه می باشد.

نکته : مطمعا یک وب سایتی که دارای لینک های خارجی بهتر هستند و بیشتر در رتبه بندی بالاتر از وب سایت های دیگر با اقتدار قرار می گیرند

سطح لینک دامنه از نظر اهمیت و معروف بودن (Domain-level) MozRank (DmR)

در سطح دامنه MozRank (DMR) quantifies هم محبوبیت به صورت کلی تر نیز بررسی می شود که می توان بین یک سایت با سایت دیگر آن را بررسی کرد. DMR برای هر دو زیر دامنه و حوزه ریشه محاسبه می شود. این متریک استفاده از الگوریتم همان MozRank، اما آن را به “سطح دامنه قابل مشاهده می باشد.

موز رنک دامنه در اندازه گیری مقدار عصاره لینک (قدرت رتبه بندی) لینک داده شده  مرور کلی می کند. در حالی که، MozRank در هر صفحه بر اساس لینک های هر صفحه به وب سایت شما مرور می کند

برخی از پیچیدگی های خاص (لینک تکراری، تقلیل لینک، و غیره) این شبیه به تقسیم مقدار MozRank در یک صفحه داده شده توسط مقدار کل لینک ها در همان است صفحه-اگر چه طول می کشد MozRank به منظور افزایش دقت و صحت را محاسبه کند ولی مطمعا هر دفعه و هر به روز رسانی ترافیک ها در این رتبه بندی ها جابه جا می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *