آنالیز لینک محبوب در سئو MozRank چیست؟
مرداد ۳۱, ۱۳۹۵
دانلود اسکریپت مدیریت هاستینگ نسخه whmcs 7 با آموزش بروزرسانی
آبان ۱۴, ۱۳۹۵

چطور سئو را در انتخاب درست توضیحات متا رعایت کنیم؟

خیلی از نویسنده ها هر روز به این فکر می کنند که از کجا و چگونه برای رعایت یک از عوامل مهم سئو شروع کنند . شاید خیلی از شما در وب سایت هایی که مربوط به سئو هستند دیده باشید که دیگر این موارد برای گوگل ارزش ندارد خوب این مورد نیز باز باعث این شده شما در یک سردرگمی قرار بگیرد این فقط مخصوص شما نیست بلکه خیلی از نویسندگان این مشکل را دارند . اما پست های جامعی در وب به زبان های غیر فارسی قرار دارد که تمام این سوالات را پاسخ می دهد که ما نمی خواهیم در این پست به صورت تکراری و یک فرد داخل حلقه افتاده پاسخ بدهیم پس هدف ما از این مقاله این هست که بگوییم شما چطور باید انتخاب بکنید و چطور باید قرار بدهید و چرا باید این کارو بکنید تا به بهینه سازی وب سایت  خود کمک کنید ؟

بیایید قبل از ادامه این مقاله دو موضوع رو مشخص بکنیم  :

۱٫ متا دیسکریپشن ها هنوز که هنوزه برای گوگل و دیگر جستجوگر ها تاثیر زیادی دارند و مورد قبول هستند فقط دیگر پارمتر ۱۰۰ درصد اصلی نیستند که به آن ها اتکا بشود کرد

۲٫کلمات کلیدی و توضیحات متا برای این درست شده اند که وقتی کاربر در حال جستجو در گوگل هست بتواند بهترین انتخاب را داشته باشید و شما هم به گوگل کمک می کنید آن توضیحات بهتر را در وب سایت شما انتخاب کند ولی به این باید توجه داشته باشید اگر بخواهید گزافه گویی کنید و متن شما به متای شما ربط نداشته باشد این مورد یک پروسه بی تاثیر خواهد بود . متا دیسکریپشن  (Meta Description ) مشتقی از تیتر مطلب + چگالی کلمات کلیدی استفاده شده در پست + اصل محتوای کل مقاله + استراتژی سئو شما می باشد و برای هر مطالب یک تا و مختص آن می باشد.

ویژگی های یک توضیحات متا خوب از نظر سئو :

من همیشه به این فکر می کنم ملیون ها پست در اینترنت قرار دارند که لیستی از بهترین های متا را برای شما تشریح می کنند و به شما بهینه سازی سایت را یاد می دهد ولی لیستی از بهترین های من که بر اساس تجربه شخصی درست شده است به شرح زیر هستند و رعایت کردن آن ها برای خودم بسیار مهم و حیاطی می باشد.

۱٫ توضیحات متا باید بین ۱۳۵ کاراکتر تا ۱۶۴ کاراکتر باشد :

هیچ کلمه یا مقاله از طرف گوگل ثبت نگردیده که بگوید شما دقیقا باید چه طور یک توضیحات را بنویسید و در یک مقدار عدد جای بدهید . پس هرجایی یک سری اعداد برای شما قراهم شده است و این نشان دهنده تجربه کاربری مدیران وسئو کاران در جستجو ها می باشد . شما باید این واقعیت را بدانید که بیشتر کارکتر های دیده شده در گوگل ۱۳۵ کاراکتر می باشند و تا ۲۵۵ کاراکتر نیز در اینترنت دیده شده است که جستجوگر های آن را ثبت کرده اند.

۲٫ صدایی جذاب در توضیحات متا برای بالا بردن ترافیک باید وجود داشته باشد :

البته که شما باید این رو در نظر داشته باشید که توضیحات متا باید مخلوطی از همه چیزی که در صفحه هست و استراتژی شما باشد تا یک مورد بهینه تلقی گردد ولی من به شخصه فکر می کنم بجای اینکه یک متن کسل کننده بنویسم و خیلی رسمی کمی آن را به صورت تیتر های روزنامه ها در بیاورم و کاربر را جذب کنم بین این همه جستجو ها مرا فرا بخوانند . همان شعار قدیمی فقط برای گوگل کار نکنید بلکه کاربران را نیز در اولیت هم پایه جستجوگر ها بدانید و سئو فقط برای جذب کاربر هست پس چرا باید شما بیخیال این موضوع گردید ؟

۳٫ یک صفحه تماس و ارتباط call-to-action در توضبحات متای خود بسازید :

خودتان را در نظر بگیرید اگر بین پست ها موجود در گوگل به یک توضیح برخورید که در آن در حال راهنمایی کاربر به خرید هست و انگار اون نیاز کاربر در اون متن براورده شده است روی ان کلیک نمی کنید ؟ من شما را تشویق به انجام ان نمی کنم در همه موارد ولی وقتی دارید محصولی را قرار می دهید در فروشگاه به این فکر کنید در آن یک سری توضیحات قاطی کنید که نیاز کاربر و سوال کاربر و انجام چیزی که فرد می خواهد در ان باشد خیلی تاثیر گذار هست.  اما به این توجه کنید که آن متن و آن نیاز باید حتما در پست شما کامل به آن اشاره شده باشد و حل شده باشد ولاغیر کاربر به هر صورت وارد وب سایت شما بشود و به این مورد دست پیدا نکند دیگر به شما اعتماد نخواهید کرد.

۴٫ ار استراکچر دیتا در توضیحات متا یا صفحه سایت استفاده کنید برای پویا سازی در گوگل :

اگر می خواهید در مورد استراکچر دیتا اطلاعات بیشتری بگید روی ان کلیک کنید. این مبحث دارای چندین بخش بزرگ هست و ما در این پست به آن نمی پردازیم . اگر پست سمینار ایده تجاری سایت ما را قبل شروع در گوگل جستجو می کردید یا هنوز هم متوجه این می شدید که در زیر توضیحات متایی که برای آن فراخوانی کردیم اطلاعاتی دیگر از جمه مکان و تاریخ نیز قرار گرفته است نه در توضیحات بلکه در جایگاهی مناسب . این موضوع کمک شایانی کرد تا پست ما در بالای گوگل جای بگیرد و ما بتوانیم همایش را با قدرت به اتمام برسانیم . این موضوع فقط برای یک رویداد نیست بلکه برای محصولات فروشگاه شما وقتی چنین چیزی انجام بگیرد کاربر قبل از ورود می توانید خیلی ساده قیمت و سال انتشار و موارد دیگر از یک محصول شما را بداند و سریع تر به شما مراجعه کند.

به شما پیشنهاد می کنم مقالات مربوط به لوکال بیزینس ما را در وب سایت مطالعه کنید. برخی از پست های مهم در زیر لیست شده اند

هر چیزی که صاحبان کسب و کار محلی

الگوریتم جستجوی کسب وکار در گوگل به نام کبوتر

جستجوی محلی بازاریابان :بهینه سازی محل فزیکی شما برای دنیای مجازی

شروع سئو محلی برای فروش بیشتر

۵٫ متای شما باید با متن مقاله مطابقت داشته باشد 

این مورد را چندین بار هست داریم در این پست و خیلی از مقالات دیگر در وب سایت تکرار می کنیم چون بسیار مهم هست . شما فکر نکنید گوگل فقط به متای شما توجه خواهد کرد و شما می توانید خیلی ساده آن را گوگل بزنید و کاربران را وارد وب سایت بکنید . این مورد تقلب یا کلاکینگ حساب می شود و باعث مشکلات زیادی از جمله از دست رفتن علاقه مندی جستجوگر و سیستم می شود . پس حماقت نکید !! در اینجاست که به شما برای یادگیری و مطالعه بیشتر مقاله قبلی ما به عنوانبالا بردن سئو جستجوی ارگانیک پیشنهاد می کنم.

۶٫ باید روی کلمات کلیدی تمرکز کنید ! این قدرت سئو شما را نشان می ده

تاحالا حدود ۱۰۰۰ سایت در لیست انالیز رایگان سئو در طراحی سایت ما ثبت نام کرده اند و ما خیلی از آن ها را بررسی کردیم بزرگترین مشکل آن ها نداشتن تمرکز کلی سایت روی متا های وارد شده و از آن بدتر محتوای ارسالی و عناصر صفحه هست . این مشکل بسیار بزرگی در هدایت وب سایت به یک مسیر مناسب هست پس تمرکز را در تمام سایت های خود یک پارچه سازی کنید بلخصوص در زمینه توضیحات متا .

۷٫ توضیحات متا باید یکتا باشد

معمولا وب سایت هایی که از متا های تکراری استفاده می کنند را وب سایت های فقیر می شمارند و گوگل نیز علاقه ای به این وب سایت ها زیاد نشان نمی دهد . درست هست که مطالب شما در یک موضوع هست ولی متای شما نیز باید حتما مختص به ان موضوع باشد و یک تا  البته در گوگل کنسول امکانات خوبی در این رابطه وجود دارد تا چک کنید ولی مشکل کوچیکی با زبان فارسی دارد .

توجه داشته باشید خیلی از موارد در بالا برای شما توضیح داده شده ولی بیشتر آن ها مختص به خود متا بوده ولی شما با رعایت یک سری پارامتر های مربوط به عناصر صفحه می توانید پایه این متا ها را قوی کنید و به آن ها قدرت ببخشید به عنوان مثال استفاده تاریخ در خود توضیحات متا می توانید در جستجو ها بسیار برای شما تاثیرگذار باشد این مورد را سرسری نگیرید و همینطور با استفاده از استراکچر دیتا به این تاریخ می توانید قدرت بیشتری را بدهید . موارد دیگری از جمله واید لینک ها هم می توانند به شما در قدرت بخشیدن لینک ها کمک کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *